Dvacetiletá studentka medicíny Cervanová byla znásilněna a zavražděna v létě 1976. Skupinu mladých mužů za to soud poslal na začátku 80. let na čtyři až 24 let vězení. Po pádu komunismu se sice dočkali obnovy procesu, slovenský nejvyšší soud však v roce 2006 vinu obžalovaných potvrdil a později zamítl i mimořádný opravný prostředek vůči tomuto verdiktu.

Výsledky z detektoru mimo jiné prý ukázaly, že Andrášik a Kocúr studentku vůbec neznali. "Oba prošli testem, protože jejich odpovědi byly pravdivé. Všechno, co řekli, byla pravda," řekl televizi Markíza Lee, podle kterého je spolehlivost detektoru zhruba 98 procent. Tento odborník mimo jiné školil také slovenské policisty. "Ty výsledky jasně ukázaly, že když jsem tvrdil, že jsem ten zločin neudělal, že jsem říkal pravdu," doplnil Kocúr.

Někdejší prokurátor Milan Valašík, jenž dohlížel na vyšetřování vraždy Cervanové, nejnovější výsledky detektoru zpochybnil. "Detektor lži je velmi subjektivní věc. V podstatě zkušený člověk ho obejde celkem jednoduše," uvedl.

Andrášik a Kocúr se museli vrátit do vězení, protože soud jim v obnoveném procesu tresty zvýšil. Poslední odsouzený se z vězení dostal na podzim roku 2009.