Původně chtěli nálože odpálit už 6. července, tedy v den, kdy měl Mezinárodní olympijský výbor vyhlásit, kde se uskuteční olympiáda v roce 2012. Londýn byl jedním z kandidátských měst a nakonec uspěl.

Vůdce teroristické skupiny Mohammed Sidique Khan ale od plánu musel ustoupit, 6. července v 4:35 poslal dalšímu atentátníkovi Shehzadovi Tanwerovi následující sms: „Velký problém. Nemůžeme dodržet čas. Zavolán, až budu připraven. Čekej doma.“

Khan vezl 5. července do nemocnice svou těhotnou ženu. Ta nakonec 7. července, v den útoku, potratila.

Sms zpráva byla nalezena v Khanově mobilu. Během slyšení zaznělo také, že atentátníci měli plán odpálit šrapnelové bomby v případě, že by je pronásledovali policisté, a zabít muže zákona.

Chaos v Londýně

Velká pozornost byla věnována i zásahu policie a záchranky po atentátech, protože se objevily zprávy, že panoval chaos a zemřeli i zranění, kteří mohli přežít.

Hasiči ve stanici Aldgate nechtěli vstoupit do tunelu, dokud neměli potvrzeno, že je vypnuto napájení, což trvalo dlouhé minuty. Inspektor Britské dopravní policie Robert Munn žádal o rychlé vyslání sanitek se slovy: „Ve vagónech jsou lidé, kteří zemřou, pokud se jim nedostane okamžité pomoci.“

Také se ukázalo, že sanitky byly posílány na jiné stanice metra, než kde došlo k explozím.