Pětice mužů ve věku 26 až 50 let byla ve vazbě v 6:45 ráno, potvrdila policie s tím, že podezřelí byli zatčeni na základě zákona o terorismu v prostorách komerční budovy v centru Londýna. Podle stanice BBC se jedná o pět zametačů ulic ve čtvrti Westminster. Většina je z Alžírska. Po poledni byl zatčen ještě šestý muž.

Úřady údajně obdržely varování o možném útoku na papeže v noci. Před šestou hodinou ranní následovala zatčení, kterou provedla zvláštní protiteroristická jednotka. Na akci spolupracovala metropolitní policie se Scotland Yardem.

Nikdo z šestice zatím nebyl obviněn. Policie u nich nenašla žádné podezřelé předměty nebo materiál, uvedla agentura AP. Budova se však dále prohledává, stejně jako obytné domy na severu a východě Londýna. Benediktův program se nezměnil.

Papež se v Británii zdrží do neděle. Jeho návštěva je rozporuplná. Kromě toho, že je historicky první, poznamenávají ji stoleté rozpory mezi Vatikánem a anglikánskou církví, ale i letité zneužívání nezletilých kněžími v různých zemích a skutečnost, že cestu bude z poloviny hradit Londýn.