Dekkerová doufá, že se stane nejmladším člověkem, který samostatně obepluje svět. Na cestu se vydala po soudním verdiktu z minulého týdne, který zrušil opatrovnictví úřadů nad ní. Sociální pracovníci loni zastavili dívčin pokus vyplout. Úředníci argumentovali, že třináctiletá dívka není dostatečně psychicky vybavena, aby takový podnik zvládla, a je ohrožena její bezpečnost.

Dekkerová se nato přihlásila do kurzu první pomoci a trénovala se v reakcích na extrémní podmínky včetně spánkové deprivace. Rovněž podnikla sólovou plavbu přes Severní moře do Anglie.

Minulý týden soud rozhodl, že je Laura dostatečně připravená, a je na jejích rodičích, zda ji na moře pustí. Její matka, která s otcem a dcerou nežije, nedávno svůj nesouhlas s plavbou okolo světa odvolala. Dekkerová by měla na moři strávit zhruba rok.

Hned několik mladých lidí v nedávné době pokořilo věkový rekord. Primát tři měsíce drží 16letá Australanka Jessica Watsonová. Narozdíl od ní ale Dekkerová plánuje několik zastávek na pevnině.

Podobné riskantní podniky vyvolávají kontroverze a výbor pro zápisy do Guinnessovy knihy rekordů už oznámil, že tyto rekordy nebude uznávat. V červnu například musela být 3200 kilometrů od pobřeží Austrálie francouzskou rybářskou lodí vyzvednuta 16letá Američanka Abby Sunderlandová, když bouře zlomila stěžeň její jachty.