Dcera k počítači zasedla okamžitě po návratu ze školy. Matka jí to vytkla a vyvolala tak vášnivou hádku. Matka odešla po hádce do koupelny. Dcera zamířila do kuchyně, kde vzala velký nůž. Pak v koupelně na matku zaútočila a několikrát ji bodla. Po činu ještě v rozrušení odešla do nedalekého parku

Když se o dvě hodiny později vrátil do bytu otec společně s mladším synem, našli v koupelně zkrvavené tělo matky poseté bodnými ranami. Začali proto hledat dívku, která měla být také doma.

Policie dívku lokalizovala podle mobilu v nedalekém parku a vzala ji do vyšetřovací vazby. Při výslechu se čtrnáctiletá k činu přiznala, uvedla však, že matku zabít nechtěla.

Podle předběžného vyšetřování spory mezi matkou a dcerou kvůli surfování po internetu trvaly už delší dobu a docházelo při nich i k fyzickému násilí.

Nezletilým hrozí v Rakousku za vraždu až deset let vězení. Zda dívka zůstane až do zahájení soudu ve vyšetřovací vazbě, není zatím jasné, napsala agentura DPA. Otci se synem byla poskytnuta psychologická pomoc.