Zatímco Janukovyč se už prohlásil vítězem voleb, Tymošenková se k nim dosud nevyjádřila a od voleb mlčí. Už několikrát ohlásila svou tiskovou konferenci, kterou ale vzápětí zatím vždy odvolala.

Podle členů jejího volebního štábu výsledky voleb neuznává a chce je napadnout u soudu, rozdíl mezi oběma soupeři byl 3,48 procentního bodu. [celá zpráva]

Štáb Tymošenkové bude žádat přepočítání hlasů v 900 volebních okrscích. Mezinárodní pozorovatelé volby označili za regulérní a čestné.

Svou soupeřku v prezidentských volbách Juliji Tymošenkovou Janukovyč už v noci vyzval, aby uznala svou porážku. Ve středu na ni pak apeloval, aby opustila post premiérky a tímto krokem zemi uchránila před krizí.

Sází na Moskvu, ale Ukrajinu vidí v Evropě

Viktor Janukovyč v rozhovoru pro CNN zdůraznil, že není loutkou ani chráněncem Kremlu a že ve funkci prezidenta bude hájit jen zájmy své země. Vztahy s Ruskem ale označil za prioritu své politiky. "Hlavní prioritou ve vztazích s Ruskem bude zajištění stability energetických dodávek," řekl a upozornil, že se to týká nejen Ukrajiny, ale také Evropské unie. "Nová politika bude založena na vzájemných zájmech a dobrých vztazích jak s Ruskem, tak s Evropskou unií."

Ve vztazích Ukrajiny s Evropskou unií Janukovyč slíbil, že podnikne kroky k uzavření dohody o volném obchodu a zvýšení životní úrovně Ukrajinců na úroveň členských zemí Evropské unie.

Janukovyč, který se v minulosti stavěl zásadně proti členství Ukrajiny v Severoatlantické alianci, zdůraznil, že bude pokračovat ve spolupráci s aliancí. "Nicméně otázka členství Ukrajiny v této organizaci se musí rozhodnout v celonárodním referendu," řekl Janukovyč.