Oba učitelé podle Mertese opustili jezuitský řád v 80. letech a od té doby na škole nepůsobí. Za jakých okolností ze soukromého ústavu Canisius-Kolleg v berlínské čtvrti Tiergarten odešli, není známo stejně jako to, kde se nyní nacházejí.

Obětem, o kterých ředitel gymnázia ví, je v současnosti asi 40 let. Slíbil jim zachování naprosté anonymity. Počítá ale s tím, že u sedmi nezůstane a že konečné číslo může být mnohem vyšší. Nikdo z poškozených se nicméně na policii ještě neobrátil, a ta tak případ vyšetřuje pouze na základě výpovědi ředitele školy.

Ředitel stovkám bývalých žáků poslal omluvný dopis

Ten v minulých dnech zaslal více než 600 bývalých žáků dopis, v němž se za chování někdejších pedagogů omluvil. "S hlubokým zdrcením a hanbou jsem vzal tyto nikoli ojedinělé, nýbrž systematické a mnohaleté prohřešky na vědomí," stojí podle Berliner Morgenpost v dopise bývalým studentům.

Gymnázium Canisius-Kolleg je výběrový soukromý katolický ústav. Mezi jeho absolventy patří i řada úspěšných obchodníků a politiků.
Odhalení sexuálního zneužívání žáků na této škole není prvním případem tohoto druhu v Německu. Na rozsáhlé zneužívání dětí v nedávné době upozornila také vládní komise v Irsku, kde se ho od 30. let minulého století dopouštěli katoličtí duchovní a vychovatelé; jejich nadřízení to mnoho let kryli.