Vražda se udála 11. května v neapolské čtvrti Sanita. Před místním obchodem stojí a kouří Mariano Bacio Tarracino, který podle policie pro mafii v minulosti pracoval, když vtom z obchodu vykročí muž s čepicí na hlavě a míří na něj pistolí. Tarracino se otáčí a v poslední chvíli vraha spatří. V tom zazní výstřel a on se skácí k zemi. Vrah se nad ním sklání a střelí ho ještě jednou do hlavy, pak nerušeně odejde.

Prokuratura se rozhodla po pěti měsících zveřejnit záběry činu, jelikož se jí nedařilo zjistit identitu vraha, přestože neměl zakrytý obličej a kolem byli svědkové. Zároveň vyšlo najevo, že záběry bezprostředně po vraždě viděla Tarracinova 13letá dcera. Video jí někdo poslal do mobilu, což podnítilo obavy, že některý z vyšetřovatelů je s organizátory vraždy ve spojení.

Neméně zarážející je chování svědků vraždy. Žena, která stála od střelce necelé dva metry daleko, po výstřelu z místa klidně odkráčí, a další lidé Terracinovo těla překračují, jakoby se nic nestalo. Po chvíli přichází další žena, která ho pootočí, aby se mu podívala do obličeje. Pak odchází.

Vendeta za smrt mafiánského bosse

V pondělí neapolská prokuratura oznámila, že byl pachatel díky svědkovi odhalen. Je jím místní obyvatel, který ale policistům unikl, když ho chtěli zatknout v jeho bytě.

Prokurátor Sergio Amato v neděli uvedl, že Terracinova vražda mohla být odplatou za 33 let starou vraždu mafiánského bosse Gennara Moccia. Za tu byl Terracino spolu s dalšími třemi lidmi odsouzen na doživotí, ale později jim byl trest zmírněn. Propuštění byli v průběhu let zabiti, prvního zastřelil Mocciaův syn, kterému tehdy bylo teprve 13 let. Na Terracina přišla řada jako na posledního.