Podle dostupných zpráv se na dálnici ve směru na Vídeň srazil autobus vezoucí jehovisty s kamiónem. Náraz autobus vymrštil přes dvojitá betonová svodidla do protisměru, kde skončil na boku a střetl se s protijedoucím osobním vozem.

Čtyřiapadesátiletý řidič osobního auta na místě zahynul. Kamión s vlekem skončil v příkopu vedle dálnice na boku. Jeho řidič utrpěl těžká zranění. Podle bulvárního deníku Kurier do autobusu ještě narazila další dvě osobní auta, která nestihla zabrzdit.

Letecký záběr místa havárie na rakouské dálnici

Letecký záběr místa havárie na rakouské dálnici

FOTO: ÖAMTC, Reuters

Podle posledních zpráv Červeného kříže jeden člověk zemřel, tři lidé byli zraněni těžce a 17 lehce. Cestující z autobusu ze Sárska, který je vezl na výlet do Schönbrunnu, mají nejčastěji zlomené kosti, ale také vnitřní zranění. Na třicet sanitek a dva vrtulníky je přepravily do nemocnic ve Vídni, Stockerau a Korneuburgu.

Zdemolovaný autobus

Zdemolovaný autobus

FOTO: ÖAMTC , Reuters

Jen dvanáct lidí vyvázlo z úděsné nehody bez zranění, ale musela jim být poskytnuta psychologická pomoc. Dálnice zůstala i odpoledne uzavřená.

„Všude bylo jen sklo, trosky a křik,“ řekla 68letá cestující novinám Kurier. K příčině nehody dodala: „Viděla jsem, jak nákladní auto před námi náhle vybočilo a narazilo do nás.“

Letecký záběr na zablokovanou dálnici

Letecký záběr na zablokovanou dálnici

FOTO: ÖAMTC , Reuters

Dálnice A22 vede z Vídně po břehu Dunaje a poté se odklání na severozápad. Mění se v rychlostní komunikaci S3 a přes přechod Hatě u Znojma vede do ČR. Je hlavní a nejpřímější spojnicí mezi Vídní a Prahou.