Současný předseda SNS byl v roce 1979 za napadení muže odsouzen k trestu srážek ze mzdy. "Byl jsem odsouzený za napadení skladníka maďarské národnosti. Bylo to jednoznačně vykonstruované, protože tento Maďar, který na MDŽ stále pouštěl maďarské písničky, do mě strčil a já jsem mu dal jednu ránu," uvedl Slota u soudu. "Na to, že jsem tomu Maďarovi udělal monokl, jsem hrdý," dodal. Tvrdil, že skladník to vše vyvolal a potom sedm dní marodil s modřinou pod okem.

V roce 1983 dostal Slota podmínku za to, že jako báňský technik dal svým podřízeným nesprávný pokyn a na pracovišti vznikl požár. "Moji chlapi nedodrželi určený technický postup," vysvětloval Slota. Tvrdí, že soud za socialismu nemohl obvinit partu dělníků, tak odsoudil jeho.

Krádeže Slota popřel, přiznal jen útěk do Rakouska

Další skutky uvedené v dokumentech StB, že měl krást v Rakousku i na Slovensku, Slota kategoricky popřel. [celá zpráva] Přiznal, že v mládí emigroval do Rakouska, ale vrátil se. [celá zpráva]

"Jako 17letý jsem dostal podmíněný trest. Jaký to je dnes trestný čin? Vždyť ti, kdo tehdy utekli, jsou dnes hrdinové. Čeští bratři se prostříleli na Západ, zabili při tom sedm lidí a dostali za to metál od premiéra české vlády," prohlásil Slota.

Slota je známý svými ostrými výroky na adresu Maďarů. Asi nejznámější je jeho výzva Slovákům, aby nasedli do tanků a srovnali Budapešť se zemí. V poslední době se ve slovenských médiích objevily informace, že Slota vlastní letadlo L-39 Albatros. Slota připustil, že si na něm občas zalétá, ale že ho má jen půjčené. [celá zpráva]