"Čtyři ženy před prokuraturou v Bari: zaplatili nám," píše na první stránce deník La Stampa. Podle italského tisku je tento případ spojen s vyšetřováním prokuratury v Bari zaměřeným proti dvěma podnikatelům, bratřím Tarantiniům, kteří jsou podezřelí z korupce.

Telefonní odposlechy povolené v rámci toho vyšetřování vedly k podezření z navádění k prostituci. Giampaolo Tarantini, který znal Silvia Berlusconiho, údajně nabízel peníze dívkám, které měly strávit noc v rezidencích šéfa vlády v Římě a na Sardinii.

Jedna z těchto mladých žen, Patrizia D'Addariová, deníku Corriere della Sera řekla, že byla dvakrát v bytě Silvia Berlusconiho v Římě a že jí za to byla pokaždé přislíbena částka 2000 eur (53 300 Kč). Prohlásila, že své rozhovory s šéfem vlády nahrála. Nahrávky podle tisku předala soudcům pověřeným vyšetřováním.

 

Představa, že by Berlusconi zaplatil ženě 2000 eur za to, aby s ním šla, mi připadá přehnaná. Myslím, že by mohl mít mnoho žen a zadarmoBerlusconiho právník Niccolo Ghedini


"Představa, že by Berlusconi zaplatil ženě 2000 eur za to, aby s ním šla, mi připadá přehnaná. Myslím, že by mohl mít mnoho žen a zadarmo," řekl Corriere della Sera jeho právník Niccolo Ghedini.

Koncem května se na veřejnost dostaly snímky z premiérovy luxusní vily na Sardinii. Na fotografiích se údajně objevil i nahý český expremiér Mirek Topolánek. [celá zpráva]

Mezi dívkami je údajně i Noemi Letizia, s níž se Berlusconi nedávno setkal v Neapoli u příležitosti jejích 18. narozenin. Právě z pikantních styků s ní a s dalšími mladými dívkami začátkem května Berlusconiho veřejně obvinila jeho manželka Veronica Lariová a oznámila, že zažádala o rozvod.