„Když jsem se probrala z narkózy, byl chirurg u mne a řekl mi, že udělal chybu,“ řekla postižená žena listu Le Progres. V prvním okamžiku prý nechápala, co se stalo. Až když chtěla pohnout pravou rukou, vše si plně uvědomila.

Klinika, která se specializuje na léčení onkologických chorob, vyjádřila nad událostí politování. „Jde o lidské selhání, za které nese odpovědnost všech pět či šest členů operačního týmu,“ řekla podle agentury Reuters zástupkyně ředitele kliniky Sylvie Négrierová. „Nulové riziko neexistuje, nikdo není dokonalý,“ dodala s tím, že šlo o první z mnoha operací prsou, které nemocnice každý rok provádí.

V oficiálním prohlášení pak klinika sdělila, že chyba nastala v okamžiku, když pacientka už ležela na operačním stole. V tu chvíli byl jeden z operatérů povolán k jinému, urgentnímu případu a příprava na zákrok se musela opakovat. Druhá dezinfekce a nastavení operační techniky byly provedeny pro nesprávnou, pravou stranu těla.

Klinika nabídla postižené finanční odškodnění a bezplatné plastické operace, při nichž by jí lékaři obě prsa zrekonstruovali „jak nejlépe to bude možné“.