Soudce Iain Bonomy odmítl Karadžičovy stížnosti, že soud postupuje příliš rychle. Řekl, že řízení se prakticky nikam od posledního slyšení v červenci nepohnulo.

Karadžić je viněn z válečných zločinů, genocidy a zločinů proti lidskosti, jichž se měl dopustit během bosenské války v letech 1992-1995. Obvinění odmítá. Před haagským soudem se rozhodl hájit sám, stěžuje si ale, že ještě neshromáždil tým právních poradců. „Chybí mi nezbytné zdroje, nemám obhajovací tým. S rychlostí, jakou věci postupují, se obávám, že budu v ještě méně rovnocenné pozici. Chci, abyste si to uvědomil,“ řekl Karadžić soudci.

Bonomy argument odmítl. Karadžičovo rozhodnutí hájit se sám bylo prý jeho vlastním rozhodnutím, a proto není schopen proces zvládat. „Je to vaše vlastní volba, jak dobře víte, že se budete sám zastupovat, a obávám se, že to přináší konkrétní problémy, o nichž jste byl opakovaně zpraven,“ opáčil.

Soudce se však znovu rozlítil také na obžalobu, která stále neposkytla podrobnosti k několika dokumentům, které má obdržet i Karadžić.

Korespondenti dodávají, že soudce nechce, aby se opakoval scénář procesu s někdejším srbským vůdce Slobodanem Miloševičem, který před svou smrtí v roce 2006 zvládl podobným způsobem natahovat své řízení čtyři roky.