Čechova Chelsea nezvládla penaltové drama, triumf v Lize mistrů slaví Manchester

MOSKVA

Petr Čech prohrál se svou Chelsea ve středečním finále Ligy mistrů s Manchesterem United po penaltovém rozstřelu. Utkání skončilo po brankách Cristiana Ronalda ze 26. minuty a Franka Lamparda ze 45. minuty nerozhodné 1:1. V prodloužení se branky diváci v moskevských Lužnikách nedočkali a o držiteli trofeje pro vítěze Ligy mistrů musely rozhodnout pokutové kopy, v nichž byli úspěšnější hráči Manchesteru.

Petr Čech kryje penaltu Cristiana Ronalda z Manchesteru United. Fotbalisté Chelsea ale nakonec pokutové kopy nezvládli a titul v Lize mistrů nezískali.

Chelsea se chtěla pokusit oplatit Manchesteru druhé místo z Premier League. Blues ale měli ve finále, do kterého se dostali poprvé v historii klubu, těžkou úlohu. Tým z Manchesteru letos ještě ani jednou neodcházel v nejprestižnější evropské klubové soutěži poražen.