Bild se odvolává na zdroje z vězení v St. Pöltenu, kde je Fritzl ve vazbě. Původně chladný muž, který neprojevoval přílišnou lítost, teď prý často pláče a trpí depresemi. Údajně odmítá svou celu opustit i v době vycházek a rád by se s rodinou viděl, aby jí mohl říct, jak lituje a ujistil se, že se všem příbuzným dobře daří. Zneužívaná dcera Elizabeth ale vyšetřovatelům řekla, že otce už nikdy vidět nechce.

„Je to zlomený muž, který v noci pláče,“ citoval deník vězeňský zdroj s tím, že Fritzl za uplynulé tři týdny viditelně zhubnul.

Zatímco se policie zabývá okolnostmi narození jednoho z dětí, které s dcerou Friztl měl, a jež bylo po porodu mrtvé, uvedl Daily Telegragh, že Fritzl ohrozil na životě i 19letou Kerstin. Odkládal totiž léčení vážně nemocné Kerstin a dceru se snažil uzdravit sám v bytě, jenž sdílel s manželkou. Ta byla v té době zrovna na dovolené v Itálii.

Kerstin musela být nakonec převezena do nemocnice, čímž se případ týrání prozradil. Selhala jí řada orgánů a upadla do komatu. V umělém spánku je Kerstin dosud.

Ostatní členové rodiny se dál sbližují a pod dohledem lékařů se učí zvládat každodenní situace. Šestiletý Felix se slunečními brýlemi na očích, které nejsou navyklé na denní světlo, například navštívil restauraci McDonald’s. Byl prý nadšený z toho, že zařízení a produkty z televizní reklamy skutečně existují.