Státní zaměstnanci vstupují na 24 hodin do stávky za zvýšení platů a za zachování pracovních míst. Na řadě míst včetně Paříže uspořádají manifestace. Výzva ke stávce, schválená všemi jejich odbory, se týká pěti milionů lidí, včetně učitelů, pošťáků, zaměstnanců letišť nebo úředníků státní správy.

Ke stávce se přidávají také odbory pracovníků distribuce tisku. Noviny a časopisy by tak měly dnes v prodejní síti chybět.

Studenti blokují univerzity

Současně pokračuje, i když v poněkud zmenšeném rozsahu, stávka na železnicích a v pařížské městské dopravě proti vládním plánům důchodové reformy a skoro polovinu univerzit blokují studentští radikálové protestující proti novému zákonu o vysokých školách. Ten dává univerzitám větší míru autonomie při hledání financování z nevládních zdrojů.

Sarkozy, pro něhož jde o nejsložitější vnitřní konflikt od květnového nástupu do funkce, promluví v podvečer na pařížském sjezdu sdružení francouzských starostů. Situaci se zatím snažil řešit ze zákulisí, ale jejímu veřejnému hodnocení se vyhýbal.