Jako pramen list uvedl "diplomatické zdroje a osoby blízké rozvědkám", aniž by je blíže identifikoval.

Podle citovaných zdrojů Litviněnka naverboval nejspíš nynější šéf MI6 John Scarlett, který působil svého času v Moskvě. Pokud se zpráva listu potvrdí, zvýší to podle deníku Scotsman tlak na Whitehall, aby se zasadil o vydání Andreje Lugového z Ruska před britský soud. Právě s ním se Litviněnko sešel v hotelu Millenium na Grosvenor Square, kde byl jed vlit do jeho čaje.

Lugovoj tvrdí, že během setkání se jej Litviněnko snažil získat pro práci s Brity. On prý ale odmítl a odcestoval domů. Scotland Yard později jmenoval Lugového jako hlavního podezřelého.Toho ale poté, co se vrátil do Moskvy, Rusové odmítli vydat.

Litviněnko uprchl do Británie, kde o rok později získal s manželkou a synem politický azyl, v roce 2000. Na smrtelné posteli vyrukoval s tvrzením, že byl zabit na přímý pokyn prezidenta Putina. Podle disidentových přátel šlo o "vědomý vzkaz" ostatním, že neexistuje úkryt pro ty, kdo se postaví Kremlu. Moskva to vše rozhodně popřela.

Lugovoj zprávu Daily Mail okomentoval pro ruská média naopak jako potvrzení toho, že ve vraždě Litviněnka má prsty právě MI6.

Litviněnkova kauza srazila vztahy mezi Moskvou a Londýnem na nejnižší úroveň od konce tzv. studené války.