Price řekl, že po příletu námořníci krátce informovali o tom, jak s nimi bylo nakládáno. Rozhovory prý mají pokračovat v pátek. V určitých chvílích byli někteří o samotě, připustil Price. Detaily prý budou zveřejněny později. 

Íránské ministerstvo zahraničí tvrdilo, že jediné ženě, která byla ve skupině, byly poskytnuty takové podmínky, aby měla naprosté soukromí. Na snímcích, které Íránci v době zajetí Britů zveřejňovali v televizi, je ale Faye Turneyová vidět mezi kolegy, takže na samotce zřejmě nebyla ona.

Írán Brity zadržel, neboť prý vstoupili do jeho výsostných vod. [celá zpráva]Británie to od počátku popírala, tvrdíc, že se incident odehrál v iráckých vodách. Skupina námořníků se přesto v íránské televizi za vstup do íránských vod omluvila. [celá zpráva] Velká Británie je přesvědčena, že doznání byla vynucená.

Vojáci se neměli doznat, tvrdí kritikové

Některé britské listy kritizovaly armádní složky, že skupina nebyla v době zatčení bezpečnostně zajištěna. Britové byli v době zadržení ve dvou nafukovacích člunech a měli u sebe pouze lehké zbraně. Byli právě na inspekční cestě, při níž kontrolovali indickou obchodní loď podle údajů britského námořnictva nepochybně v iráckých vodách.

The Daily Telegraph zaujal také nekompromisní postoj k učiněným doznáním. "Je zřejmé, že se neřídili zavedenou armádní praxí - poskytnout pouze své jméno, hodnost, číslo a nic víc," napsal list.

Ministerstvo obrany sdělilo, že nikdo z námořníků nebude za omluvy Íráncům potrestán.