Hlavní obsah
 

Letecké záběry utržené laviny na švýcarské sjezdovce

Agentura Reuters publikovala letecké záběry ukazující sjezdovku ve švýcarském středisku Crans-Montana po úterním pádu laviny. Na sociálních sítích se pak objevilo video, které zachycuje přímo samotnou událost z pohledu lyžaře. Jeho jízdu s masou sněhu v zádech natočila kamera, kterou měl na přilbě. Pád laviny si vyžádal jeden lidský život.

 
Letecké záběry utržené laviny na švýcarské sjezdovce

Část sjezdovky v jihošvýcarském lyžařském středisku Crans-Montana zasypala lavina v úterý.

Na leteckých záběrech publikovaných agenturou Reuters je vidět, odkud se sníh na svahu utrhl. Samotnou sjezdovku bílá masa pokryla na zhruba 400 metrech.

Sníh na sjezdovce zavalil čtyři lidi, tři vyvázli s lehkým zraněním, čtvrtý lyžař, který byl v kritickém stavu, zemřel. V noci na středu podlehl těžkým zraněním v nemocnici.

Video publikované na twitterovém účtu @Justhewhispers zachycuje přímo událost samu. Na záběrech je vidět, jak se lyžař spustí ze svahu dolů, a pak záběr, kdy se ohlédne a za ním se valí masa sněhu.

To, že jsou publikované záběry ze Švýcarska a z úterý, se píše v popisku u videa. Ověřit z jiného zdroje to není možné, záběry však zhruba odpovídají snímkům publikovaným agenturami po pádu laviny.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Lavina ve Švýcarsku

Video: AP

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků