Hlavní obsah
 

Ve Švýcarsku se utrhla lavina a zasypala sjezdovku s lyžaři

Několik lidí zasypala v úterý lavina ve švýcarském kantonu Wallis. Uvolnila se v lyžařském středisku Crans-Montana. Záchranáři pátrají po zasypaných, jichž může být přes deset, uvedl web Bluewin. Svědek řekl listu Lenouvelliste, že čtyři lidé byli vyproštěni. Policie pak uvedla, že čtveřice utrpěla zranění.

 
Ve Švýcarsku se utrhla lavina a zasypala sjezdovku s lyžaři

Počet zasypaných zatím není znám a není ani jasné, zda si pád laviny kolem 14:15 v regionu La Plaine Morte vyžádal nějaké oběti.

Starosta Crans-Montany Nicolas Fraud uvedl, že se pohřešuje mezi deseti a dvanácti lidmi. Dodal, že počet zasypaných může být vyšší a proto byla povolána armáda.Na místě je 244 záchranářů z řad policistů, vojáků a zdravotníků. Na pátrací akci se podílí rovněž osm vrtulníků a dvanáct lavinových psů.

 

Lyžařské středisko Crans-Montana dodalo, že se lavina utrhla na svahu Kandahar.

„Lavina nebyla vysoká, odhaduji to tak na metr až půldruhého metru,” řekl další svědek webu 20Minuten, dodal ale, že „sníh byl těžký a mokrý.”

Místo, kde se utrhla lavina v Crans-Montaně

Foto: Anthony Anex, ČTK/AP

Podle obrázků na sociálních sítí zasypala lavina velkou část lyžařského svahu. Podle policie je lavina 840 metrů dlouhá a 100 metrů široká. Sjezdovka byla zavalena v délce 400 metrů.

Varování před nebezpečím na svahu v Crans-Montaně

Foto: Profimedia.cz

V oblasti byl v pondělí večer vyhlášen druhý nejvyšší stupeň lavinového nebezpečí, uvedl web Tagesanzieger. Důvodem bylo, že se během dne oteplovalo a na sníh svítilo ostré slunce, které ho rozehřívalo. Nebezpečí hrozilo na svazích pod nadmořskou výškou 2500 m.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků