Hlavní obsah
Zničený osobní vůz po nárazu vlaku. O život přišli tři Jihokorejci. Foto: Blikk

Vlak v Maďarsku usmrtil tři Jihokorejce, o život přišla i těhotná žena

Maďarská policie ve čtvrtek potvrdila, že při středeční havárii osobního vozu u obce Kismaros na severu země přišli o život tři občané Jižní Koreje. Po květnovém potopení vyhlídkové lodě Mořská panna na budapešťském úseku Dunaje je to v krátké době druhá tragédie, kdy v Maďarsku přišli o život občané Jižní Koreje.

Zničený osobní vůz po nárazu vlaku. O život přišli tři Jihokorejci. Foto: Blikk
Vlak v Maďarsku usmrtil tři Jihokorejce, o život přišla i těhotná žena

Podle deníku Blikk v osobním voze zemřela 30letá těhotná žena, další 36letá žena a 46letý muž. „Jihokorejci nebyli v Maďarsku na dovolené, v zemi se zdržovali pracovně,“ konstatoval list.

Do osobního vozu s Jihokrejci narazil vlak EuroCity směřující z Varšavy do Budapešti

Foto: MTI

Serveru ripost.hu maďarská policie potvrdila, že osobní vůz vjel na železniční přejezd ve chvíli, kdy tudy projížděl vlak EuroCity Báthory tažený lokomotivou Českých drah směřující z Varšavy do Budapešti.

Mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský na dotaz Novinek potvrdil, že lokomotiva českého přepravce na této trase jezdí a ve středu byla hlášena mimořádná událost. Nicméně na maďarském území jezdí maďarské vagony a souprava je obsluhována maďarským personálem, i strojvedoucí tak měl být zaměstnancem maďarské společnosti.

Osobní vůz náraz vlaku zcela zdemoloval

Foto: Blikk

„Osobní vůz vjel na přejezd navzdory tomu, že na signalizačním zařízení svítila červená,“ konstatoval web.

Mluvčí záchranářů Attila Csámpai potvrdil, že na místě zasahovali hasiči z Budapešti a z města Vác. Provoz na železniční trati byl na několik hodin přerušen. „Osobní vůz byl nárazem vlaku zcela zničen, posádka neměla šanci k přežití,“ konstatoval deník Blikk.

Letos 29. května se po nárazu hotelové lodě potopila v Budapešti vyhlídková loď Mořská panna. Na palubě bylo 35 lidí, z toho dva členové maďarské posádky a 33 jihokorejských turistů. Zachránit se podařilo jen sedm lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků