Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Dana Kysučanová, Novinky

Univerzita Nagasaki už nezaměstná učitele kuřáky

Státní univerzita v japonském Nagasaki přestala najímat profesory, docenty a další pedagogy, kteří kouří. Úplný zákaz kouření v areálu univerzity začne platit od srpna. Pro ty, kteří nedokáží přestat otevře univerzita kliniku

Ilustrační foto Foto: Dana Kysučanová, Novinky
Univerzita Nagasaki už nezaměstná učitele kuřáky

„Nadále zaměstnáme žadatele, kteří písemně přislíbili, že se zlozvykem skoncují ještě před nástupem do práce,“ potvrdil listu The Japan Times Jusuke Takakura, mluvčí univerzity, s tím, že od srpna vstoupí v platnost úplný zákaz kouření v celém areálu univerzity a bude otevřena klinika pro ty, kteří s kouřením nedokážou přestat.

„Dospěli jsme k závěru, že kuřáci nejsou pro sektor vzdělávání vhodní,“ dodal mluvčí. Univerzita se podle něho radila s právníky a nemyslí si, že její rozhodnutí odporuje antidiskriminačním zákonům.

Japonská média dávají postoj univerzity do souvislosti s antikuřáckou kampaní před olympijskými hrami v Tokiu příští rok.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků