Hlavní obsah
Herbert McMaster Foto: Profimedia.cz

Trumpův poradce pro bezpečnost zkritizoval KLDR i „podvratné aktivity“ Ruska

Severokorejský vůdce Kim Čong-un je podle poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa pro národní bezpečnost nepředvídatelná osoba, která již ukázala svou brutalitu. Generál Herbert McMaster to řekl v rozhovoru, který s ním v neděli odvysílala televizní stanice ABC a v němž mimo jiné nešetřil kritickými slovy ani na adresu Ruska.

Herbert McMaster Foto: Profimedia.cz
Trumpův poradce pro bezpečnost zkritizoval KLDR i „podvratné aktivity“ Ruska

Severní Korea v noci na neděli podnikla další, byť neúspěšný, raketový test. [celá zpráva]

McMaster v reakci na to prohlásil, že pokud jde o problém jaderného programu KLDR, jsou ve hře všechny možnosti. Vyzdvihl přitom, že Trump v této záležitosti spolupracuje i s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem.

„Existuje skutečná shoda prezidenta (Trumpa) s našimi klíčovými spojenci v regionu - především s Japonskem a Jižní Koreou, ale také s čínským vedením - v tom, že tento problém dospěl do kritického bodu,“ řekl poradce.

„Nadešel čas, abychom podnikli všechny možné kroky k mírovému vyřešení, dříve než dojde na vojenskou alternativu,“ dodal podle citací tiskových agentur.

„Tento poslední raketový test jen zapadá do vzorce provokativního, destabilizujícího a výhrůžného chování severokorejského režimu,“ zdůraznil McMaster. Podle jeho slov nyní existuje mezinárodní konsenzus, že jde o situaci, která již nemůže pokračovat.

McMaster v rozhovoru mimo jiné rovněž kritizoval Moskvu. Vyčetl Rusku jeho „podvratné aktivity“ v Evropě a rovněž podporu poskytovanou „vražedné“ syrské vládě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků