Hlavní obsah
Americký president Donald Trump Foto: Leah Millis, Reuters

Trump chce davy. Hrozí přesunutím sjezdu

Vystoupení před velkými davy americký prezident Donald Trump miluje. Neskrývá proto své rozladění z toho, že masovou účast na nominačním sjezdu republikánů, kde má strana formálně stvrdit jeho nominaci pro podzimní prezidentské volby, ohrožují stále platná koronavirová omezení ve státě Severní Karolína.

Americký president Donald Trump Foto: Leah Millis, Reuters
Trump chce davy. Hrozí přesunutím sjezdu

Tamní guvernér, demokrat Roy Cooper, „není schopen zaručit“, že se zamluvená hala ve městě Charlotte bude moci zaplnit beze zbytku, postěžoval si prezident. Pohrozil proto přesunutím celonárodního republikánského sjezdu, jenž se má v tomto státě konat 24. až 27. srpna.

„Utratili bychom miliony dolarů, aniž bychom věděli, zda demokratický guvernér nechá republikány halu zcela zaplnit,“ napsal Trump s tím, že pokud se situace nevyřeší, bude „neochotně nucen“ sjezd přesunout jinam, včetně s tím spojených „pracovních míst a ekonomického rozvoje“.

Dodal, že o uspořádání sjezdu ve svém resortu na Floridě nemá zájem.

Biden vyšel z karantény

Cooper, jenž restrikce uvolňuje pomalejším tempem než guvernéři v okolních státech, v reakci ujistil, že se řídí pouze doporučeními zdravotnických expertů a že nejde o politiku.

Otazník visí i nad celonárodním sjezdem demokratů, jenž se má konat 17. až 20. srpna v Milwaukee ve státě Wisconsin. Vedení strany zvažuje, že kvůli koronaviru by se nominační sjezd mohl uskutečnit pouze online.

Pravděpodobný kandidát demokratů Joseph Biden se v pondělí po více než dvouměsíční dobrovolné karanténě ukázal na veřejnosti. S manželkou Jill položili věnec k památníku veteránů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků