Hlavní obsah

Tálibán se přihlásil k sestřelení vrtulníku se 17 vojáky USA

Příčinou úterního pádu amerického vrtulníku se 17 vojáky na palubě v Afghánistánu byla možná nepřátelská střelba. Zatím stále není jasné, zda posádka zahynula. Informovaly o tom ve středu americké vojenské zdroje v Kábulu. K odpovědnosti za incident se přihlásilo radikální hnutí Tálibán.

Tálibán se přihlásil k sestřelení vrtulníku se 17 vojáky USA

Americké ministerstvo obrany již v úterý sdělilo, že vrtulník typu Chinook se zřítil při bojové misi proti povstalcům západně od města Asadabád ve východním Afghánistánu poblíž pákistánské hranice. Oblast je známá vysokým pohořím pokrytým celoročně sněhem. Výška vrcholků dosahuje až sedm tisíc metrů.

Do akce byl ihned poslán speciální tým, který hledá posádku vrtulníku. Podle informací CNN se po dopadu stroje na zem objevila na nebi světlice.

Bývalé afghánské vládní hnutí Tálibán v úterý tvrdilo, že jeho bojovníci stroj sestřelili a že všichni vojáci na palubě zahynuli.  

V krátké době jde již o druhou ztrátu vrtulníku typu Chinook v Afghánitánu. V dubnu u města Ghazni zemřelo 16 lidí - 13 amerických vojáků a tři jiní zaměstnanci armády USA. Stroj se vracel z akce na vojenskou základnu Bagram. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků