Hlavní obsah
Heinz-Christian Strache Foto: Leonhard Foeger, Reuters

Strache prý nechal špiclovat exmanželku za stranické peníze

Heinz-Christian Strache, bývalý šéf rakouské krajně pravicové strany Svobodných (FPÖ), v roce 2005 údajně financoval tajné sledování své exmanželky ze stranických peněz. Napsal to bulvární list Kronen Zeitung s tím, že centrála FPÖ tehdy dostala od detektivní kanceláře fakturu na částku téměř deset tisíc eur (270 tisíc Kč).

Heinz-Christian Strache Foto: Leonhard Foeger, Reuters
Strache prý nechal špiclovat exmanželku za stranické peníze

Sledování Stracheho ženy prý trvalo celý rok až do rozvodu v lednu 2006. Deník se odvolává na vyšetřovací spis policie, jehož součástí mají být i cédéčka s fotografiemi a videozáznamy, které detektivní kancelář při plnění zakázky pořídila.

Rakouská policie mezitím pokračuje ve vyšetřování tzv. aféry Ibiza, v níž Strache figuruje jako hlavní aktér. Vyšetřovatelům se podařilo získat celou tajnou nahrávku ze španělského ostrova Ibiza v roce 2017, na níž je Strache zachycen při rozhovoru s údajnou neteří ruského oligarchy.

Strache měl tehdy nabízet veřejné zakázky rodině údajného ruského oligarchy, pokud jeho straně dopomůže k volebnímu úspěchu a FPÖ se dostane k vládní odpovědnosti.

Policie zveřejnila sérii snímků s žádostí o pomoc při pátrání po zmíněné ženě, která sehrála roli volavky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků