Hlavní obsah
 

Slavný televizní kuchař zemřel při base jumpingu

Španěl Dario Barrio, který byl ve své zemi známý díky účinkování v pořadu o vaření, v pátek tragicky zahynul během base jumpingového festivalu. Jeho let v tzv. obleku wingsuit, při němž narazil do skály v pohoří Sierra de Segura, zachytili na video přihlížející. Záchranáři se ho pokoušeli přivést zpět k životu, ale nemohli mu už pomoci.

 
Slavný televizní kuchař zemřel při base jumpingu

Původně se předpokládalo, že 42letému Barriovi se v důsledku závady neotevřel padák, ale šéf festivalu Ramón López řekl listu El País, že nehoda mohla být i výsledkem špatné trajektorie letu nebo změny v proudění vzduchu.

Organizátoři zrušili zbylý program dne a uvedli, že „hluboce litují“ toho, co se stalo. Barrio byl podle nich zkušeným letcem.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

BEZ KOMENTÁŘE: Dario Barrio v jednom z dílů jeho televizní kuchařské show

Barrio začal vařit ve 14 letech. Pracoval v mnoha restauracích ve Španělsku, ale vařil například i v Curychu nebo v Londýně.

BASE jumping

- extrémní sportovní disciplína, při níž se s padákem skáče z vyvýšených míst. BASE je zkratka za building, antenna, span a Earth (z angl. budova, anténa, překlenutí, Země), tedy místa, odkud lze skákat.

Nejvíce ho proslavil televizní pořad „Todos contra el chef“ (Všichni proti kuchaři). Propagoval zdravý životní styl a kromě vaření se hojně věnoval i adrenalinovým sportům. Zanechal po sobě dvě děti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků