Hlavní obsah
Ruský prezident Vladimir Putin Foto: Pool, Reuters

Putin vysvětlil, proč Porošenkovi neodpovídá

Ruský prezident Vladimir Putin ve středu vysvětlil, proč od prudkého zhoršení vztahů s Ukrajinou kvůli incidentu v Kerčském průlivu nereaguje na pokusy ukrajinského prezidenta Petra Porošenka navázat telefonický kontakt. Šéf Kremlu se podle vlastních slov nechce zaplétat do Porošenkových „hloupých kombinací“.

Ruský prezident Vladimir Putin Foto: Pool, Reuters
Putin vysvětlil, proč Porošenkovi neodpovídá

„Nejde o to, že se vyhýbám a nechci s Petrem Alexejevičem mluvit. Jen se nechci nechat zatáhnout do jeho volební kampaně,“ řekl Putin. Protivník prý obratně využívá provokace ke svalování viny na Rusko, aby se pak mohl prezentovat jako úspěšný krizový manažer.

Porošenko ve středu oznámil, že se představitelé ukrajinského pravoslaví sejdou v sobotu 15. prosince v Istanbulu, aby debatovali o vzniku nové, tzv. autokefální církve. Ta by se měla vyvázat ze závislosti na větší a vlivnější ruské pravoslavné církvi.

Ukrajinský prezident Petro Poroshenko na zasedání Národní rady pro bezpečnost a obranu

Foto: Mykhailo Markiv, ČTK/AP

V pondělí ukrajinští policisté a agenti tajné služby SBU prohledali v Kyjevě, Žytomyru i na dalších místech budovy patřící třem biskupským úřadům pravoslavné církve.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků