Hlavní obsah
Generál Ruben Dario Alzate Foto: Handout, Reuters

Povstalci v Kolumbii propustili uneseného generála

Levicoví povstalci z Revolučních ozbrojených sil Kolumbie (FARC) v neděli propustili generála Rubéna Alzateho a dva další lidi, které unesli před dvěma týdny. Oznámil to na svém twitterovém účtu kolumbijský prezident Juan Manuel Santos. Propuštěním rukojmích podmiňoval Santos pokračování mírových rozhovorů, které dlouhodobě probíhají v Havaně.

Generál Ruben Dario Alzate Foto: Handout, Reuters
Povstalci v Kolumbii propustili uneseného generála

Ozbrojenci z největší kolumbijské guerilly předali generála spolu se dvěma dalšími zajatci - advokátkou Glorií Urregovou a desátníkem Jorgem Rodríguezem - příslušníkům humanitární mise vedené Červeným křížem. Trio je v dobrém zdravotním stavu a brzy se opět shledá se svými blízkými, uvedl prezident.

Už v úterý povstalci v zájmu obnovení rozhovorů propustili dva vojáky, které zajali 9. listopadu během ozbrojeného střetu.

Jednání se zástupci FARC se v Havaně konají od roku 2012. Mají ukončit vnitrostátní konflikt, který zemi sužuje už půl století a v jehož důsledku zemřelo více než 200 000 lidí.

Většina Kolumbijců dala letos v prezidentských volbách najevo, že si přeje oboustrannou dohodu a trvalý mír mezi vládními vojsky a FARC, který byl ústředním bodem Santosova volebního programu, jímž se nynější prezident vymezoval vůči svému hlavnímu protikandidátovi požadujícímu pokračování boje či bezpodmínečnou kapitulaci partyzánů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků