Hlavní obsah
Plameny šlehají z ketedrály v Nantes Foto: Ludovic Stang, Reuters

Policie zatkla muže v souvislosti s požárem katedrály v Nantes

Francouzská policie v neděli zatkla devětatřicetiletého muže ve spojitosti se sobotním požárem katedrály svatého Petra a Pavla ve městě Nantes. Uprchlík z Rwandy, který pracoval v katedrále jako dobrovolník, dosud nebyl obviněn. Podle úřadů však musí policii objasnit, kde byl a co dělal. Požár policie vyšetřuje jako možné žhářství, byla totiž nalezena tři různá ohniska požáru.

Plameny šlehají z ketedrály v Nantes Foto: Ludovic Stang, Reuters
Policie zatkla muže v souvislosti s požárem katedrály v Nantes

Muž, kterého policie zadržela, pracoval v katedrále jako dobrovolník a podle policie měl na starosti uzamčení budovy. Státní zástupce Pierre Sennès uvedl, že si policie chce vyjasnit „některé části jeho časového rozvrhu“ a „jak přesně k uzamčení budovy došlo“.

Jakákoliv interpretace, která by mohla naznačovat, že tato osoba způsobila požár, je předčasná a uspěchaná.

Zároveň však jedním dechem dodal, že je předčasné dělat jakékoliv závěry. „Jakákoliv interpretace, která by mohla naznačovat, že tato osoba způsobila požár, je předčasná a uspěchaná. Je to normální procedura,“ uvedl Sennès.

Podle serveru listu Figaro měl být muž poslední dobou nespokojen s tím, že mu vyprší vízum.

Katedrála vzplála v sobotu ráno, kdy si dýmu povšimli kolemjdoucí. Nestačil však způsobit tak velké škody jako požár katedrály Notre-Dame loni v Paříži.

Požár v katedrále svatého Petra a Pavla v Nantes

Foto: Jean Barenton, Reuters

Poničený interiér katedrály v Nantes

Foto: Stephane Mahe, Reuters

Nejhůře zasažené byly katedrální varhany a vitrážová okna z 16. století. Střechu plameny nezachvátily. První vyšetřování neodhalilo stopy po vloupání, vyšetřovatelé však určily, že požár měl tři ohniska, což by nasvědčovalo žhářství.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků