Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Philippe Wojazer, Reuters

Počet nakažených ebolou překročil deset tisíc

Počet lidí nakažených epidemií eboly překročil deset tisíc, tato krvácivá horečka si už vyžádala 4 922 obětí. Informovala o tom v sobotu Světová zdravotnická organizace (WHO). Dosud byl počet obětí zhruba o padesát lidí nižší.

Ilustrační foto Foto: Philippe Wojazer, Reuters
Počet nakažených ebolou překročil deset tisíc

Téměř všechna úmrtí připadají na západoafrickou Guineu, Libérii a Sierru Leone, jen deset lidí zemřelo v jiných zemích. Nemoci podlehl například Liberijec, který přicestoval s nákazou do USA, či dvojice duchovních, které z Afriky evakuovalo Španělsko.

Další Afričan zemřel v Německu, kam byl převezen na léčení.

Několik případů zaznamenala Nigérie a Senegal, obě země již ale WHO oficiálně prohlásila za bezpečné, neboť se tam podařilo šíření nákazy zastavit.

První případ naopak ohlásilo Mali, kam ze sousední Guineje přicestovala dvouletá holčička, která již nemoc podlehla.

V USA se mezitím z eboly uzdravily obě nakažené zdravotní sestry. [celá zpráva]

Otestují vakcíny

WHO v pátek rovněž potvrdila, že se v současné době experimentálně ověřují dvě očkovací látky proti ebole v Evropě, Africe a v USA. Výsledky těchto zkoušek by měly být známy do prosince.

Dalších pět experimentálních vakcín je ve stádiu vývoje a klinické testy by měly začít příští rok.

"Do konce první poloviny roku 2015 bychom měli mít k dispozici několik stovek tisíc dávek. Může to být 200 tisíc, může to být méně, ale i více," uvedla zástupkyně ředitelky WHO Marie Paule Kienyová. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků