Hlavní obsah
Foto: Jitka Sobotková

Parlamentní shromáždění: NATO a EU si nepřekážejí

NATO a Evropská unie by se měly v bezpečnostní oblasti doplňovat, protože si ani nepřekážejí, ani nekonkurují. Zaznělo to o víkendu na bratislavském zasedání Parlamentního shromáždění Severoatlantického paktu.

Foto: Jitka Sobotková
Parlamentní shromáždění: NATO a EU si nepřekážejí

"EU by měla mít vlastní vojenské síly, které by mohla vyslat do operací bez toho, aby musela žádat o pomoc Spojené státy a NATO," uvedl kanadský poslanec David Price.

Nepříjemný zápach se rozšířil včera v tiskovém středisku v budově Reduty, kde shromáždění zasedá. Když novináři chtěli otevřením oken místnost vyvětrat, organizátoři je upozornili, že se mohou snadno stát terčem ostřelovačů umístěných na střeše protilehlé budovy.

Přivolaní hasiči při následné kontrole zjistili, že od cigarety se vznítil obsah kontejneru umístěného nedaleko Reduty a klimatizace zápach tlejícího ohně nasála.

Žirinovský připomněl ruské tanky

Ruský poslanec Vladimír Žirinovský se v pátek nečekaně objevil v Bratislavě. "NATO je velmi slabý vojenský blok. Nedovede ukončit operace v Afghánistánu, v Iráku a ani na Balkáně. Chybí jim výzbroj, cílevědomost a zkušenosti. Čím bude mít NATO víc členů, tím bude mít víc problémů," řekl Žirinovský televizi Markíza.

"Můžeme spolupracovat, ale Rusko se nikdy nepodřídí NATO. Nezapomínejte ruský jazyk a nezapomínejte ani na ruské tanky," dodal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků