Hlavní obsah
Večer pro dobrou věc Foto: archív autora

Palestinská hnutí zachovají klid i v případě Arafatovy smrti

Zástupci palestinských bezpečnostních složek, dalších organizací a skupin uvnitř palestinského hnutí, kteří se sešli v Gaze s palestinským premiérem Ahmadem Kurájou, se dohodli na nepoužití zbraní při řešení vzájemných problémů. Dohoda je součástí bezpečnostního plánu vytvořeného s ohledem na očekávané úmrtí Jásira Arafata.

Večer pro dobrou věc Foto: archív autora
Palestinská hnutí zachovají klid i v případě Arafatovy smrti

Cílem jednání, kterých se zúčastnil i předseda parlamentu Ravhí Fattúh a bezpečnostní šéf v Gaze Músá Arafat, je zabránit chaosu v případě úmrtí nejvyššího palestinského představitele Jásira Arafata, který je v kómatu a kritickém stavu ve francouzské vojenské nemocnici poblíž Paříže. Má se zajistit i bezproblémový přechod palestinských policejních jednotek, které jsou dosud pod přímým velením Arafata, do sféry vládních kompetencí.

Schůzka se zaměřila na čtyři body - politickou situaci, odchod Izraelců z pásma Gazy, bezpečnostní situaci a záruky na ochranu občanů. Jak Kurája zdůraznil, jde o "obnovení disciplíny a zákona. "Domluvili jsme se, že nebudeme používat zbraně při řešení našich problémů... A jediné, co budeme využívat pro sjednocení našich postojů, je dialog."

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků