Hlavní obsah

Palestinská hnutí zachovají klid i v případě Arafatovy smrti

6. 11. 2004, 20:48 – GAZA

Zástupci palestinských bezpečnostních složek, dalších organizací a skupin uvnitř palestinského hnutí, kteří se sešli v Gaze s palestinským premiérem Ahmadem Kurájou, se dohodli na nepoužití zbraní při řešení vzájemných problémů. Dohoda je součástí bezpečnostního plánu vytvořeného s ohledem na očekávané úmrtí Jásira Arafata.

Foto: archív autora

Večer pro dobrou věc

Článek

Cílem jednání, kterých se zúčastnil i předseda parlamentu Ravhí Fattúh a bezpečnostní šéf v Gaze Músá Arafat, je zabránit chaosu v případě úmrtí nejvyššího palestinského představitele Jásira Arafata, který je v kómatu a kritickém stavu ve francouzské vojenské nemocnici poblíž Paříže. Má se zajistit i bezproblémový přechod palestinských policejních jednotek, které jsou dosud pod přímým velením Arafata, do sféry vládních kompetencí.

Schůzka se zaměřila na čtyři body - politickou situaci, odchod Izraelců z pásma Gazy, bezpečnostní situaci a záruky na ochranu občanů. Jak Kurája zdůraznil, jde o "obnovení disciplíny a zákona. "Domluvili jsme se, že nebudeme používat zbraně při řešení našich problémů... A jediné, co budeme využívat pro sjednocení našich postojů, je dialog."

Reklama

Související témata:

Související články

Arafat upadl do kómatu

4. 11. 2004, 9:16

Palestinský vůdce Jásir Arafat (75) je v kómatu. Uvedla to ve čtvrtek americká CNN s odvoláním na nejmenovaného palestinského činitele. Zdravotní stav prvního...

Stav Jásira Arafata se údajně nezhoršil

5. 11. 2004, 19:33

Stav palestinského vůdce Jásira Arafata, který je hospitalizován ve francouzské vojenské nemocnici nedaleko Paříže, zůstává stabilní. Oznámil to dnes mluvčí...

Výběr článků