Hlavní obsah
 

Moskvu zasáhly rozsáhlé záplavy, celé ulice jsou pod vodou

Intenzivní déšť, který v pondělí zasáhl Moskvu, zcela zaplavil řadu ulic a jednu stanici metra. Silný vítr strhl několik stromů a poškodil výlohy obchodů. S odkazem na zdroj ze záchranných služeb to uvedla ruská agentura TASS. Ještě o víkendu přitom zažívala Moskva bezprecedentní vedra, teploty se pohybovaly okolo 36°C.

 
Moskvu zasáhly rozsáhlé záplavy, celé ulice jsou pod vodou

„V tuto chvíli víme, že liják zaplavil několik ulic na východě Moskvy. Doprava je kvůli tomu přetížená. Kromě toho je zaplavena stanice metra Jaseněvo. Mezi stanicemi Ťoplij Stan a Novojaseněvskaja je přerušena doprava,” uvedl zdroj agentuře TASS.

Kromě dopravních omezení se záchranáři potýkají také s několika popadanými stromy a rozbitými výlohami.

„V oblasti Ščolkovo uletěla část menší střechy. Nikomu se nic nestalo,” pokračoval zdroj s dovětkem, že větru se podařilo strhnout tepelnou izolaci od rozestavěné budovy v Novokosinu.

Varování platí do konce dne

Jedna z nejdůležitějších dopravních tepen hlavního města, Vernadského třída, se proměnila v jezero a pro auta byla v podstatě neprůjezdná.

Krupobití také způsobilo záplavy v nákupním středisku Kalita a v rezidenčním komplexu GreenPark, informuje TASS.

Ne všem ale bylo pondělní počasí nepříjemné. Na sociální síti Telegram se objevily záběry muže, který využil zaplavené ulice pro zdokonalení svých plaveckých schopností.

Fotografie z moskevských záplav

Foto: Profimedia.cz

Ruské ministerstvo pro nouzové situace rozeslalo s předstihem nouzové hlášení ohledně silného deště, bouřek a krupobití. Varování platí do konce dne.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků