Hlavní obsah
 

U nás je nechceme! Ukrajinci protestují proti krajanům evakuovaným z Číny

Protesty na Ukrajině vyvolala evakuace pětačtyřiceti ukrajinských občanů a se­dmadvaceti cizinců z čínského Wu-Chanu považovaného za epicentrum nákazy novým typem koronaviru.

 
U nás je nechceme! Ukrajinci protestují proti krajanům evakuovaným z Číny

Obyvatelé ve Lvovské a Ternopilské oblasti na západě Ukrajiny demonstrovali v minulých dnech proti záměrům úřadů rozmístit evakuované po dobu karantény v tamních nemocnicích.

Ukrajinské pořádkové síly v obci Novi Sanžary se připravují na zásah proti demonstrantům, kteří chtějí zastavit autobusy s Ukrajinci, kteří byli evakuováni z čínského Wu-chanu.

Foto: Efrem Lukatsky, ČTK/AP

Potyčky s policií pak ve čtvrtek vypukly na silnicích v Poltavské oblasti, vzdálené asi 350 kilometrů od Kyjeva, poté, co bylo oznámeno, že lidé dopravení z Číny budou rozmístěni v rekreačním středisku ministerstva vnitra v obci Novi Sanžary.

Účastníci protestů postavili zátarasy a pálili pneumatiky na silnicích, které blokovali také vozidly. Úřady nasadily obrněné transportéry a další vojenskou techniku k vytlačení automobilů, jež bránily silničnímu provozu.

Autobusy s Ukrajinci, kteří byli evakuováni z čínského Wu-chanu.

Foto: Efrem Lukatsky, ČTK/AP

Zelenskyj: Nepodléhejte panice, nebezpečí nehrozí

Prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval obyvatele, aby nepodléhali panice, a ujistil je, že žádné nebezpečí nehrozí.

Protestující pak nabádal, aby „nezapomínali, že všichni jsme lidé“, a projevili empatii podobně jako lidé ve Francii a v dalších zemích.

Anketa
Vadilo by vám, kdyby byli do karantény ve vaší nejbližší nemocnici umístěni lidé evakuovaní z Wu-chanu?
Ano
42.2 %
Ne
57.8 %
Celkem hlasovalo 3049 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků