Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Kradete nám souseda, protestovali lidé v Lipsku proti vyhoštění migranta. Došlo i na potyčky

Několik stovek lidí v noci na středu protestovalo v Lipsku proti plánu německých úřadů vyhostit ze země migranta. Při demonstraci, která nad ránem vyústila v násilné potyčky, bylo údajně zraněno několik osob. Informovala o tom agentura DPA.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Kradete nám souseda, protestovali lidé v Lipsku proti vyhoštění migranta. Došlo i na potyčky

Podle policie měl být muž odveden a připraven na vyhoštění ze země v úterý večer. Zasahujícím policistům v tom ale fyzicky bránil dav asi 30 lidí.

Protest později přerostl ve spontánní demonstraci, které se zúčastnilo až 500 lidí. „Jsme tady, jsme hlasití, protože nám kradete souseda,” skandovali protestující.

Policie akci po jedné hodině ranní oficiálně ukončila, demonstranti však na příslušníky začali házet pivní lahve a kamení. Policisté odpověděli slzným plynem.

Politik za stranu Zelených Jürgen Kasek, který byl na protestu přítomen, uvedl, že situace se v jednu chvíli zcela vyhrotila a několik lidí bylo zraněno. Policie informace o zraněných neuvedla, není ani jasné, zda byl někdo zatčen.

Podle deníku Leipziger Volkszeitung byl muž určený k vyhoštění zřejmě kurdský Syřan, který se do Německa dostal přes Španělsko. Policie uvedla, že se již v místě nenachází. Jeho současný pobyt ale neupřesnila.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků