Hlavní obsah

Klaus hovořil s guvernérem Schwarzeneggerem

Český prezident Václav Klaus si v pondělí večer SELČ promluvil s kalifornským guvernérem Arnoldem Schwarzeneggerem. Oba politici se setkali v Sacramentu. Klaus si setkání s legendou akčních filmů pochvaloval. Jak Klaus, tak i Schwarzenegger se netají svými pravicovými názory.

Klaus hovořil s guvernérem Schwarzeneggerem

Schwarzenegger přivítal Klause ve Stanfordově vile sloužící kalifornským guvernérům jako místo pro slavnostní přijetí návštěv na nejvyšší úrovni. Budova se stopadesátiletou historií je ukázkovým příkladem nádhery a elegance viktoriánské Kalifornie. Spolu s rozsáhlým parkem je v době, kdy se v ní nekonají oficiální události, běžně přístupná veřejnosti.

Schwarzenegger podle Klause přislíbil, že při své příští cestě do Evropy zařadí do svého programu i návštěvu České republiky.

Na obědě pořádaném severokalifornským Světovým obchodním střediskem a dalšími organizacemi pro sacramentský konzulární sbor prezident představil ČR jako prosperující a demokratickou zemi, která je dobrým partnerem pro spolupráci. Od starostky Sacramenta Heather Fargové také převzal symbolický klíč od města.

Klaus přicestoval do USA na pětidenní návštěvu již v neděli. Prezident po návratu do Los Angeles zahájí v Casting Café na třídě Santa Monica v Západním Hollywoodu výstavu The Kodets, na níž se představí fotografie plastik sochaře Emanuela Kodeta a olejomaleb jeho vnuka Kristiana Kodeta.

Ve středu a ve čtvrtek Klaus pokračuje vystoupeními před studenty a odbornou veřejností v Chicagu, kde se rovněž setká s guvernérem státu Illinois Rodem Blagojevichem a starostou města Richardem Daleyem.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků