Hlavní obsah
Íránský prezident Mahmúd Ahmadínežád. Foto: Morteza Nikoubazl, Reuters

Írán a KLDR spojily síly proti Západu a podepsaly dohodu o spolupráci

Írán a Severní Korea v sobotu podepsaly dohodu o vědecké a technologické spolupráci, která znamená další sblížení těchto dvou států, znepokojujících Západ svými kontroverzními jadernými programy. Informovala o tom agentura AP.

Íránský prezident Mahmúd Ahmadínežád. Foto: Morteza Nikoubazl, Reuters
Írán a KLDR spojily síly proti Západu a podepsaly dohodu o spolupráci

Íránská státní televize uvedla, že dohoda byla podepsána v Teheránu za přítomnosti íránského prezidenta Mahmúda Ahmadínežáda a druhého nejvyššího muže v KLDR, šéfa severokorejského parlamentu Kim Jong-nama.

Společný nepřítel

Íránský duchovní a politický vůdce Íránu ajatolláh Sejjed Alí Chameneí Kimovi řekl, že Íránská islámská republika a Severní Korea mají společné nepřátele a že by měly společně vzdorovat hrozbám, aby dosáhly svých cílů.

Nová severokorejská balistická raketa

Foto: KCNA, Reuters

Nová dohoda zahrnuje společný výzkum, výměnu univerzitních studentů, zřizování společných laboratoří, výměnu technologických znalostí a týká se rovněž informačních technologií či energetiky, napsala íránská agentura IRNA.

Kim Jong-nam se v Íránu účastnil dvoudenního summitu Hnutí nezúčastněných zemí (HNZ), který skončil v pátek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků