Hlavní obsah
V disco dance v kategorii tanečních "miminek" zvítězila Borovková Klára, druhá Pöllová Lucie a třetí Benešová Lucie. Foto: Petr Krupička

Exšéfa tajné služby Ivana Lexu propustili z vězení

Bývalý ředitel Slovenské informační služby Ivan Lexa opustil ve čtvrtek v dopoledních hodinách Justiční palác v Bratislavě. Lexovi vypršela půlroční vyšetřovací vazba a soud neuznal požadavek prokuratury na prodloužení vazby ani na uvalení tzv. útěkové vazby. Lexu čekali u východu z vězení jeho obhájci a asi 20 novinářů.

V disco dance v kategorii tanečních "miminek" zvítězila Borovková Klára, druhá Pöllová Lucie a třetí Benešová Lucie. Foto: Petr Krupička
Exšéfa tajné služby Ivana Lexu propustili z vězení

Kromě nich tam bylo několik příznivců, kteří jej na svobodě přivítali skandováním "Ať žije Lexa" a předali mu dort. Lexa nasedl do zeleného džípu a odjel, aniž by se setkal s novináři.

Exšéf tajné služby je obviněn z navádění k vraždě Roberta Remiáše, spojky korunního svědka únosu syna bývalého slovenského prezidenta Michala Kováče. Lexa měl v roce 1996 zaplatit za vraždu Remiáše dva milióny korun tehdejšímu bossovi podsvětí Michalu Sýkorovi.

Obvinění odmítá a těší se na rodinu

Lexa všechna obvinění odmítá a tvrdí, že je obětí politické hry. Obhájci exšéfa tajné služby prohlásili, že Lexa určitě neopustí území Slovenska a bude se věnovat rodině.

Bývalý blízký spolupracovník expremiéra Vladimíra Mečiara byl po parlamentních volbách v roce 1998 zbaven poslanecké imunity a obviněn z několika trestních činů. V roce 1999 si odseděl 95 dní a po propuštění z vazby okamžitě zmizel v zahraničí.

V červenci 2002 ho dopadla jihoafrická policie v letovisku nedaleko Durbanu a byl okamžitě vydán na Slovensko. Po několika týdnech byl však Lexa propuštěn. Jeho obvinění však bylo koncem roku 2002 rozšířeno o navádění na vraždu a byl opětovně vzat do vazby.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků