Hlavní obsah
Demokratická senátorka Amy Klobucharová. Foto: J. Scott Applewhite, ČTK/AP

Demokratická senátorka Amy Klobucharová kandiduje na prezidentku USA

Zájem o prezidentské křeslo v neděli oznámila americká demokratická senátorka Amy Klobucharová, která se tak stává dalším účastníkem stranického klání o oficiální prezidentskou nominaci Demokratické strany.

Demokratická senátorka Amy Klobucharová. Foto: J. Scott Applewhite, ČTK/AP
Demokratická senátorka Amy Klobucharová kandiduje na prezidentku USA

„Žádám vás, abyste se k této kampani připojili,” řekla Klobucharová svým příznivcům na setkání v Minneapolis. Prezidentské volby v USA se budou konat v listopadu 2020, v první polovině příštího roku jim budou předcházet demokratické primárky, ze kterých vzejde stranický prezidentský kandidát.

Klobucharová, která byla po prvním zvolení do Senátu USA v roce 2006 označována za stoupající hvězdu demokratů, je považována za hlavního uchazeče z amerického Středozápadu. Agentura AP 58letou političku hodnotí jako velmi pragmatickou a jednu z nejproduktivnějších členek Senátu, která se nezdráhá spolupracovat s republikány.

Z řad demokratů již oznámili prezidentskou kandidaturu senátorky Elizabeth Warrenová, Kirsten Gillibrandová a Kamala Harrisová, senátor Cory Booker či bývalý kongresman Julian Castro. Média spekulují, že o demokratickou nominaci se přihlásí také bývalý viceprezident Joe Biden či nezávislý senátor Bernie Sanders.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků