Hlavní obsah
Trojice umělců. Foto: Alex Žďánských

Čech od mistra hororů žádal peníze a vyvěšení vlajky ČR

"Na svém domě byste mohl vyvěsit českou vlajku," napsal nedávno elektronickou poštou spisovateli bestsellerů Stephenu Kingovi Čech Břetislav Bureš, který byl pro obtěžování slavného muže začátkem tohoto týdne zatčen. Jako jediný důvod pro svůj prazvláštní požadavek ve vzkazu uvedl, že kolem Kingova domu občas jezdí autem.

Trojice umělců. Foto: Alex Žďánských
Čech od mistra hororů žádal peníze a vyvěšení vlajky ČR

Americký zpravodajský servis Concord Monitor (CM) ve čtvrtek zveřejnil i další svérázné Burešovy e-maily Kingovi. "Pomozte mi, prosím, drahý Kingu!" napsal například Čech, jenž se netají chudobou.

"Zmínil jsem se o tom, že kempuji ve svém malém autě kolem Bangoru a čekám bez dolaru v kapse? Ne? To jsem hlupák! Potřebuji sprchu a postel! Tak mě, prosím, nechte vstoupit," citoval CM ze vzkazů.

Policie zatkla Čecha v neděli u Kingova domu. Chtěl prý vidět Stephena Kinga a tvrdil, že je to v zájmu "národní bezpečnosti".

Bureš tvrdí, že je nevinný a nikoho prý neobtěžoval. Státní zastupitelství mu však neuvěřilo a označilo jeho chování za nevhodné. Svérázný "fanoušek" bude v nejbližších dnech deportován z USA.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků