Hlavní obsah
Ilustrační fotografie Foto: Pavel Jaňurek

Část obětí havárie tureckého letadla dosud neidentifikována

Dva dny po letecké katastrofě u tureckého Diyarbakiru ještě stále není identifikováno 16 z celkem 75 obětí neštěstí. Oznámila to v pátek turecká média. Většina z obětí totiž při nehodě ohořela až k nepoznání. Přesto bylo již 57 těl předáno příbuzným k pohřbení.

Ilustrační fotografie Foto: Pavel Jaňurek
Část obětí havárie tureckého letadla dosud neidentifikována

Nehodu letadla, jež letělo z Istanbulu do Diyarbakiru na východních hranicích Turecka, přežilo jen pět osob, které se včas dokázaly dostat z bezpečnostních pásů. Ze šesti cizinců na palubě byl zatím identifikován jen finský inženýr. Vyšetřovatelé se domnívají, že mezi oběťmi jsou také dva Britové a jeden Američan. Zranění v diyarbakirské nemocnici jsou v uspokojivém stavu a podle lékařů budou moci být v příštích dnech propuštěni.

Turecká letiště musí být lépe vybavena

Vyšetřovatelé dále pokračují ve zjišťování příčin havárie, jež zřejmě byla způsobena přistáváním v husté mlze. Turecký premiér Abdullah Gül řekl ve čtvrtek novinářům, že turecká civilní letiště musejí být vybavena modernější a výkonnější technikou. Prezident tureckého svazu pilotů Necmi Ekici soudí, že riziko neštěstí by se dalo omezit na minimum, kdyby letiště v Diyarbakiru mělo systém radiového navádění umožňující civilním pilotům určit správnou dráhu pro přistávání, je-li výrazně omezená viditelnost.

Do Turecka míří projevy účasti od státníků. Soustrastný telegram svému tureckému protějšku Ahmetu Necdetu Sezerovi zaslal také prezident Václav Havel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků