Hlavní obsah
Ilustrační fotografie Foto: Pavel Jaňurek

Část obětí havárie tureckého letadla dosud neidentifikována

Dva dny po letecké katastrofě u tureckého Diyarbakiru ještě stále není identifikováno 16 z celkem 75 obětí neštěstí. Oznámila to v pátek turecká média. Většina z obětí totiž při nehodě ohořela až k nepoznání. Přesto bylo již 57 těl předáno příbuzným k pohřbení.

Ilustrační fotografie Foto: Pavel Jaňurek
Část obětí havárie tureckého letadla dosud neidentifikována

Nehodu letadla, jež letělo z Istanbulu do Diyarbakiru na východních hranicích Turecka, přežilo jen pět osob, které se včas dokázaly dostat z bezpečnostních pásů. Ze šesti cizinců na palubě byl zatím identifikován jen finský inženýr. Vyšetřovatelé se domnívají, že mezi oběťmi jsou také dva Britové a jeden Američan. Zranění v diyarbakirské nemocnici jsou v uspokojivém stavu a podle lékařů budou moci být v příštích dnech propuštěni.

Turecká letiště musí být lépe vybavena

Vyšetřovatelé dále pokračují ve zjišťování příčin havárie, jež zřejmě byla způsobena přistáváním v husté mlze. Turecký premiér Abdullah Gül řekl ve čtvrtek novinářům, že turecká civilní letiště musejí být vybavena modernější a výkonnější technikou. Prezident tureckého svazu pilotů Necmi Ekici soudí, že riziko neštěstí by se dalo omezit na minimum, kdyby letiště v Diyarbakiru mělo systém radiového navádění umožňující civilním pilotům určit správnou dráhu pro přistávání, je-li výrazně omezená viditelnost.

Do Turecka míří projevy účasti od státníků. Soustrastný telegram svému tureckému protějšku Ahmetu Necdetu Sezerovi zaslal také prezident Václav Havel.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků