Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Británii teď chybí autobusáci. Šli řídit kamiony

Nedostatek řidičů velkých nákladních vozidel se v Británii rozhodli vyřešit tamní řidiči autobusů. Společnosti provozující kamiony nabízí lepší peníze a nástupní bonusy. Zároveň to ale vytváří krizi v sektoru autobusové dopravy, kde chybí tisíce řidičů a několik linek tak muselo být úplně zrušeno.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Británii teď chybí autobusáci. Šli řídit kamiony

Podle Konfederace veřejné dopravy v tuto chvíli chybí asi čtyři tisíce pracovníků, zejména řidičů.

Kvůli masivnímu exodu řidičů bylo zrušeno několik pravidelných linek v severovýchodní a jihozápadní Anglii zrušeno, stejně jako na řadě míst ve Skotsku.

Odboráři už varovali, že v rurálnějších oblastech hrozí totální absence dopravy. Zejména na jihozápadě Anglie lidé spoléhali právě na autobus.

„Teď nám reálně hrozí zvýšení dopravní chudoby. Ti, co nemají auta a spoléhali na autobus, budou totálně odříznuti,” řekl serveru NationalWorld ředitel odborářů RMT Mick Lynch.

Pro londýnskou vládu Borise Johnsona se tak jedná o další problém. Kvůli obrovskému nedostatku řidičů kamionů mají čerpací stanice, supermarkety a další místa problémy se zásobováním, což mezi lidmi podnítilo fenomén panického nakupování.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků