Hlavní obsah
Ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg (TOP 09) Foto: Petr Horník, Právo

Česká a izraelská vláda budou v létě již podruhé jednat společně. Po loňském zasedání v Praze se tentokrát sejdou v Izraeli za účasti premiérů Petra Nečase a jeho izraelského protějšku Benjamina Netanjahua. Doprovodí je opět někteří ministři obou vlád. Řekl to šéf české diplomacie Karel Schwarzenberg, který do Jeruzaléma přiletěl na dvoudenní návštěvu.

Ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg (TOP 09) Foto: Petr Horník, Právo
Vlády ČR a Izraele v létě zasednou společně

Ministr zahraničí během ní bude jednat o přípravě společného zasedání obou vlád. "Jde nám o to, aby se to stalo pravidlem," uvedl k chystanému druhému zasedání vlád Schwarzenberg, který se do Izraele vrátil po více než roce.

"Chceme s našimi izraelskými přáteli zachovat častější kontakty," dodal.

V Jeruzalémě se ministr zahraničí zúčastní česko-izraelského fóra, na které přijde například izraelský prezident Šimon Peres. Schwarzenberg se setká rovněž s izraelskými diplomaty a ministryní spravedlnosti a někdejší šéfkou diplomacie Cipi Livniovou.

Schwarzenberg očekává, že mezi témata pondělních konzultací bude patřit hospodářská spolupráce, válka v Sýrii, vývoj v Izraeli a v Palestině anebo vztahy Izraele s EU či NATO.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků