Hlavní obsah

V Iráku obsadili úřad a drželi v něm rukojmí

Skupina těžce vyzbrojených útočníků napadla v pondělí ve městě Baghdádí na západě Iráku úřední budovu, uvedla BBC. Útočníci v ní drželi 15 rukojmí. Při zásahu policie a armády byli ozbrojenci zabiti. Zemřeli i tři rukojmí, uvedla ČTK.

V Iráku obsadili úřad a drželi v něm rukojmí

Útok na úřední budovu stanici zahájili dva sebevražední atentátníci. Dovnitř pak vniklo komando v policejních uniformách. Budovu obsadilo a 15 lidí drželo jako rukojmí.

Mezi rukojmími byli policisté i civilisté. Jedním z nich byl starosta Baghdádí, dále pak zaměstnanci úřadu a strážci. V obsazené budově byl úřad starosty a policejní velitelství.

Zahynulo šest útočníků, dva se odpálili a čtyři padli při dobývání budovy. O život přišli také tři rukojmí. Zatím není jasné, zda zemřeli při útoku samotném nebo při osvobozovací akci. Agentura AFP uvedla, že z rukojmích přišel o život jeden policejní důstojník.

Město Al-Baghdádí se nachází 150 kilometrů severně od metropole v provincii Anbár, kde byli dlouho aktivní radikálové napojení na al-Káidu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků