Hlavní obsah
Bojovníci Islámského státu Foto: Uncredited, ČTK/AP

Uvláčení za autem - další způsob vraždění zajatců Islámského státu

Ozbrojenci Islámského státu ukázali novou formu popravování zajatců. Na videozáznamu, který džihádisté umístili na internet, vláčejí spoutaného muže za autem, dokud nepodlehne svým zraněním.

Bojovníci Islámského státu Foto: Uncredited, ČTK/AP
Uvláčení za autem - další způsob vraždění zajatců Islámského státu

Záznam se zajatcem, jenž byl po vzoru vězňů z americké základny na Guantánamu oblečen do oranžové kombinézy, byl pořízen za plného provozu na jedné z hlavních silnic poblíž libyjského města Derna.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Teroristická organizace Islámský stát sice operuje především na území Sýrie a Iráku, ale okupuje i malou část Libye.

Video zachycuje scénu, v níž postarší muž leží za vozem, ruce má svázané za zády a prosí o milost. O několik vteřin později se auto rozjede a muže uvláčí.

Krutou a pomalou smrt sleduje zpovzdálí několik bílých, pomalu jedoucích pick-upů. Jsou to stejné typy vozů, jež byly k vidění na dříve zveřejněných videích Islámského státu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků