Hlavní obsah
Turecké tanky u Karkamisu hoto Foto: Umit Bektas, Reuters

Turecké ostřelování kurdských milic si vyžádalo mrtvé civilisty

Několik civilních obětí si vyžádalo v noci na úterý turecké ostřelování pozic kurdských milicí YPG. Palba byla vedena na pět vesnic v oblastech nedaleko od tureckých hranic.

Turecké tanky u Karkamisu hoto Foto: Umit Bektas, Reuters
Turecké ostřelování kurdských milic si vyžádalo mrtvé civilisty

Podle YPG zemřela čtyřicetiletá žena a dva třináctiletí teenageři. Čtyři osoby byly hospitalizovány se zraněními. Už v pondělí si podobné ostřelování vyžádalo tři mrtvé, uvedl kurdský web Rudaw.

Turecká agentura Dogan uvedla, že dělostřelectvo odpovídalo na palbu vedenou na turecké pohraniční město Kilis z hor Parsa, které kontrolují Kurdové.

Podle syrské exilové organizace SOHR monitorující dění v zemi jsou z oblasti hlášeny přeshraniční přestřelky. Obě strany se obviňují z jejich zahájení. Střety tam probíhají od konce června. [celá zpráva]

Jeden z velitelů Svobodné syrské armády (FS), což je opoziční uskupení podporované z Turecka, potvrdil ruskému webu Sputnik, že se v oblasti uskutečňuje rozsáhlá operace FSA za podpory Turků. „V první části plánujeme ovládnout město Tall Rifaat stejně jako místní leteckou základnu a pak plánujeme obklíčit Afrín, který je pod kontrolou kurdských sil YPG,“ řekl velitel.

Americké letecké základny v Sýrii

Foto: David Ryneš, Mapy.cz

Oblast okolo Afrínu na severozápadě Turecka drží milice YPG. „Dalším cílem není vstoupit do Afrínu, jako spíše vyčistit oblasti u tureckých hranic od YPG,“ dodal.

Turecko považuje YPG za teroristickou organizaci napojenou na zakázanou tureckou Kurdskou stranu pracujících (PKK), se kterou vede dlouhá desetiletí boje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků