Hlavní obsah
 

Syrští povstalci zničili ruský vrtulník pátrající po pilotech Su-24

Syrští povstalci zničili ruský vrtulník, který pátral po pilotech ruského vojenského letounu sestřeleného v úterý Tureckem. Oznámila to syrská exilová organizace SOHR. Helikoptéru prý zasáhli rebelové raketou krátce poté, co ji přinutili jinou střelou k nouzovému přistání. Zemřel údajně jeden ruský voják.

 
Syrští povstalci zničili ruský vrtulník pátrající po pilotech Su-24

Moskva do pátrací akce po pilotech sestřeleného stíhacího bombardéru Su-24 poslala dva vrtulníky Mi-8.

Jeden stroj povstalci nejprve střelou poškodili, a donutili tak pilota nouzově přistát v provincii Latakíja, v oblasti kontrolované syrskou armádou.

"Během operace byl jeden z vrtulníků poškozen palbou ze střelných zbraní a musel nouzově přistát na neutrálním území. Jeden námořní pěšák zahynul," řekl generálporučík Sergej Rudskoj. Zbytek posádky je v bezpečí. Sestřelenou helikoptéru povstalci zničili minometnou palbou.

SOHR nejprve v úterý odpoledne uvedla, že se nejméně desetičlenné posádce podařilo po dosednutí na zem uniknout. Večer pak ruský generální štáb informoval, že jeden ruský námořní pěšák zemřel.

K útoku se přihlásila 1. pobřežní divize, která je součástí Svobodné syrské armády. Její 10. brigáda střílela i na ruské piloty sestřeleného bombardéru, kteří se katapultovali, a nejméně jednoho zasáhla. [celá zpráva]

Objevily se informace, že vrtulník povstalci zasáhli protitankovou střelou. Není sice jasné, jakým přesně typem, v nedávné době ale rebelové z umírněných syrských skupin dostali od USA protitankové střely TOW.

Od nasazení ruských letadel je vzbouřenci začali užívat při pozemních bojích mimořádně často.

1) za X-B: Palmovka - Vltavská - Těšnov - Václavské náměstí - Karlovo náměstí - Anděl - Sídliště Řepy

2) Petřiny Hradčanská Špejchar

3) Kubánské náměstí - Koh-i-nor - Náměstí Míru - I. P. Pavlova - Karlovo náměstí (Linkaměla býtvedena tak, aby zajišťovala propojení všech tří tras metra)

4) Modřany - Palackého náměstí - Národní divadlo

5) Linka 207 měla být prodloužena ze zastávky Ohrada do zastávky Jarov

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků