Hlavní obsah
Syrský chlapec s obrázkem Pokémona Foto: Handout, Reuters

Syrská opozice využila pokémonů a žádá o pomoc pro děti

Syrské opoziční skupiny využily současné popularity hry Pokémon Go, aby přilákaly pozornost světa k neutěšené situaci, ve které se nacházejí děti ve válkou zmítané Sýrii. Opoziční Syrská národní rada (SNC), která má podporu Západu, zveřejnila fotografie dětí z obléhaných syrských měst, které drží v rukou obrázky jednotlivých pokémonů s textem, který vyzývá k pomoci.

Syrský chlapec s obrázkem Pokémona Foto: Handout, Reuters
Syrská opozice využila pokémonů a žádá o pomoc pro děti

Hra Pokémon Go se odehrává ve virtuálním světě, ale navádí hráče na reálná místa, kde sbírají kultovní animované postavičky. "Jestliže hledáte pokémona, najdete ho v Sýrii," napsala opoziční SNC na twitteru.

Mnoho Syřanů má pocit, že si svět konfliktu, při kterém zahynulo již přes 250 000 lidí, nevšímá, poznamenala agentura Reuters. Na jednom ze snímků je dítě, které má na papíře obrázek pokémona Pikachu a nápis "Uvízl jsem v Dumě v oblasti východní Ghúty. Pomozte mi."

Duma je předměstím Damašku, které obléhají již dlouhé měsíce vládní síly. Bombardování je tam téměř na denním pořádku a v oblasti podle OSN uvízly desítky tisíc lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků